DIETETYK - Kim tak na prawdę jestem?

Parę informacji które pozwolą poznać mój profil zawodowy

Dr hab. n. med. Jolanta Zalejska-Fiolka

Od 20 lat jestem Adiunktem Katedry Biochemii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (SUM).

W roku 2014 ukończyłam zaawansowany kurs dietetyki i zdobyłam dyplom potwierdzający przygotowanie do zawodu.
W roku 2017 ukończyłam studia podyplomowe „Żywienia człowieka w zdrowiu i w chorobie” na Wydziale Zdrowia Publicznego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Mój dotychczasowy dorobek naukowy obejmuje 218 prac, w tym 62 pełnotekstowych publikacji naukowych w czasopismach polskich i zagranicznych oraz 128 prac prezentowanych w ramach konferencji zagranicznych i krajowych. Uzyskałam 15 nagród J.M. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Moje zainteresowania zawodowe i naukowe dotyczą biochemii chorób metabolicznych, ze szczególnym uwzględnieniem chorób metabolicznych wynikających ze złego odżywiania (tj. cukrzyca, hipercholesterolemia, miażdżyca); żywienia człowieka w zdrowiu i chorobie, stanu odżywienia organizmu, biochemii żywności oraz znaczenia tłuszczów w diecie człowieka.

Jak się przygotować do diety? Wiadomo, najtrudniej jest zacząć. Nie bez znaczenia jest pozytywne nastawienie i dobry plan eliminujący błędy dietetyczne i stopniowo zmieniający styl naszego żywienia. Pierwszym etapem odchudzania powinno być oczyszczenie organizmu. Można to zrobić, wprowadzając dni „płynne”, np. co 3, 4 dni przez pierwsze 2 tygodnie. W takie dni należy przyjmować jedynie napoje, świeżo przyrządzone soki, zupy. Dzięki temu żołądek nieco się obkurczy, a organizm odda zapas wody. Ale to jest dopiero podstawa do rozpoczęcia odchudzania. Nie można na tym poprzestać, jak niestety czyni często wiele osób. W następnym etapie (po 10–12 dniach od rozpoczęcia odchudzania) bilans wodny wyrównuje się, a tkanka tłuszczowa zaczyna się zmniejszać. Jeśli w kolejnym tygodniu odchudzania nie zauważysz spadku masy, nie przejmuj się. Nie znaczy to, że nie chudniesz, tylko że zmienia się skład twojego ciała – jest w nim mniej tłuszczu, a więcej wody.

Kontakt z gabinetem

DIETANATURA
ul. Strzelców Bytomskich 256
41-933 Bytom
tel. +48 503 350 393
tel. +48 666 134 949
gabinet@dietanatura.pl

Dlaczego warto?

  • Zdrowo i bezpiecznie
  • Bez suplemtów
  • Naturalnie
  • Pod okiem specjalistów
  • Skutecznie

Bądź na bierząco ...

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebook.

Zdrowa dieta. Dietetyk Bytom. Dietetyka. Skuteczne odchudzanie. Dieta. Nadwaga. Choroby